Dogodek je bil sestavljen iz dveh delov – v prvem delu smo podrobneje naslovili duševno zdravje na delovnem mestu. Gre za področje, kateremu letos namenjamo posebno pozornost; kot letošnjo osrednjo vodilo za aktivnosti je namreč Svetovna zveza za duševno zdravje izpostavila sledeče: ’’Čas je, da damo prednost duševnemu zdravju na delovnem mestu.’’.
V uvodnem predavanju je dr. Sara Tement, zaposlena na oddelku za psihologijo na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru, izpostavila pomen ustreznega počitka po delu in predstavila ideje, kako ga najlažje zagotovimo. Sledilo je predavanje Karmen Stariha, zaposlene na NIJZ, članice skupine za duševno zdravje aktivnih na trgu dela v okviru programa MIRA – nacionalnega programa duševnega zdravja. Predavateljica je osvetlila pomen skrbi za duševno zdravje na delovnem mestu ter predstavila ključne podatke za Slovenijo.
V drugem delu je bila pozornost usmerjena na nekemične zasvojenosti – področje, ki ga v regiji zaznavamo kot zelo aktualno. Dr. Aleksandar Todorović in Nejc Stanovnik sta predstavila delovanje programa zdravljenja nekemičnih zasvojenosti v Psihiatrični bolnišnici Idrija, srečanje pa smo zaključili s predavanjem dr. Dan Podjeda iz ZRC SAZU, Inštituta za slovensko narodopisje, ki je spregovoril o razvoju egocena in vplivu digitalnih tehnologij na naš vsakdan.
Strokovnega srečanja so se udeležili predstavniki različnih sektorjev iz Pomurske regije in je, poleg pridobljenih novih znanj, predstavljalo tudi dobro priložnost za vzpostavljanje in krepitev vezi med strokovnjaki.