Kako z osebno govorico krepiti samospoštovanje, spoštovanje do drugih (otrok, mladostnikov, kolegov) in kako lažje postavljati zdrave meje, brez katerih ni dobrega duševnega zdravja in ne osebne in profesionalne skrbi zase? Kako lahko s svojim sporočanjem vplivamo na spreminjanje vedenja otrok in mladostnikov – bodisi jih spodbudimo k pozitivnim vedenjskim spremembam ali jih zaradi neustreznega načina sporočanja od teh celo odvrnemo? Kako lahko poskrbimo za spodbudno vzdušje ter katere so veščine, strategije in orodja za spodbujanje k želeni spremembi vedenja? Na navedena vprašanja bomo skupaj iskali odgovore na dogodku za predstavnike Zdravih šol, ki se bo odvijal na daljavo v
četrtek, 14. marca 2024 med 13.30 in 17.00.
PROGRAM STROKOVNEGA SREČANJA
13.15 – 13.30 – Prijava in registracija udeležencev
13.30 – 13.40 – Uvodni nagovor – mag. Branka Đukić, regijska koordinatorka SMZŠ (NIJZ – OE Ljubljana)
13.40 – 14.25 – (Samo)spoštljiva komunikacija: osebne meje – skrb zase in za odnos z drugimi – Maruša Bertoncelj, univ. dipl. soc. ped. (NIJZ – OE Ljubljana)
14.25 – 15.10 – Pogovor kot spodbuda za spremembo vedenja pri otrocih in mladostnikih – Rok zaletel, univ. dipl. pol. (NIJZ – OE Ljubljana)
15.10 – 15.15 – Odmor
15.15 – 17.00 – Predstavitev primerov dobre prakse Zdravih šol in aktualne informacije:
- Od doživljanja učiteljevih izjav do smernic za bolj spoštljivo komunikacijo v šoli – Tina Pušnik (Gimnazija in ekonomska srednja šola Trbovlje)
- Obeležitev dneva duševnega zdravja na OŠ Idrija – Tamara Velikanje (OŠ Idrija)
- Spodbujanje pozitivne klime na OŠ Idrija – Katarina Mohorič (OŠ Idrija)
- »Pokloni čas in knjigo, polepšaj dan« – Jožica Jelen Jurič (SŠ Zagorje)