Obiskovalci stojnice Slovenskega društva za celiakijo Celje so izvedeli veliko uporabnih nasvetov in usmeritev o celiakiji, predvsem kako jo prepoznati ter na kaj moramo biti pozorni, ko imamo v krogu družine in prijateljev osebo s celiakijo. Dopoldanskim obiskovalcem so predstavnice društva nudile tradicionalen slovenski zajtrk, ki je letos potekal pod geslom »Tradicionalen slovenski zajtrk – moj naj zajtrk«. Sestavljen je bil iz kruha, pripravljenega iz brezglutenske moke, droži, jajc ter mleka, domače marmelade, meda, masla in jabolk. Poleg zajtrka pa so lahko obiskovalci poskusili tudi brezglutenski jabolčni zavitek.
Na stojnici Šolskega centra Šentjur so dijakinje iz slaščičarskega programa skupaj z mentorico Mojco Oset obiskovalcem ponudile več vrst potic in kruha. Obiskovalci so lahko poskusili ajdovo potico z rožiči in jabolki, kokosovo potico, ajdovo potico z rozinami, biskvitno pirino potratno potico z manj sladkorja, pirino orehovo potico ter tradicionalno orehovo potico. Poskusili so lahko tudi pšenični polnozrnati, čebulni, pirin polnozrnati ter ajdov kruh z orehi. Obiskovalcem so za vse vrste potic in kruha nudili tudi recepture in jim bili na voljo za vprašanja o načinu priprave in peke okusnih dobrot.
Na stojnici Območne enote Celje Nacionalnega inštituta za javno zdravje pa so lahko obiskovalci pridobili informacije o zdravem načinu prehranjevanja kot pomembnem delu zdravega življenjskega sloga. Z modeli različnih živil je bila prikazana sestava zdravega krožnika, s pomočjo katerega lahko pripravimo in uživamo zdrav, pester in uravnotežen obrok. Obrok, sestavljen po načelu zdravega krožnika, vsebuje zadostno količino zelenjave in polnovrednih žitnih izdelkov ter zmerne količine kakovostne beljakovinske hrane (pusto meso, stročnice, mlečni izdelki, ribe, jajca). Tudi na tej stojnici so bile obiskovalcem na voljo različne recepture za pripravo okusnih obrokov, ki si jih lahko pripravijo za v službo ali doma ter so objavljeni v knjižici Prehrana na delovnem mestu. Ob Tednu slovenske hrane in dnevu Tradicionalnega slovenskega zajtrka pa je Območna enota Celje Nacionalnega inštituta za javno zdravje pripravila kratko knjižico Kuhaj zdravo in lokalno s petimi recepti, ki se opirajo na pripravo iz sezonskih, lokalnih in ekoloških živil.