Izobraževanja

Izobraževanje za zaposlene v zdravstvenem in socialnem varstvu na področju obravnave geriatrične populacije

Izobraževanja

»Podprimo starejše – Izzivi na področju geriatrične oskrbe starejših v Sloveniji«

Nacionalni inštitut za javno zdravje kot nosilna organizacija izvaja aktivnosti štiri leta trajajočega projekta Integracija geriatrične oskrbe starejših, v okviru katerega bo potekalo dvodnevno izobraževanje »Podprimo starejše – Izzivi na področju geriatrične oskrbe starejših v Sloveniji«  z namenom krepitve kompetenc in povezovanja strokovnih kadrov, zaposlenih v zdravstvenem in socialnem varstvu, ki sodelujejo pri obravnavi starejše (geriatrične) populacije.

Izobraževanje bo potekalo v M Hotelu, Derčeva ulica 4 v Ljubljani.

Podrobnejši program izobraževanja je na voljo na naslednji povezavi.

Prijava je možna do 12. 11. 2024 na naslednji povezavi.

Celovit pristop geriatrične obravnave lahko zagotovi ustrezno usposobljen kader na vseh ravneh zdravstvenega varstva, ki med seboj strukturirano in pravočasno izmenjuje informacije, ter s tem vzpostavi fizični ali virtualni multidisciplinarni tim. Različne raziskave na temo krhkosti potrjujejo, da lahko kombinacija ustrezne prehrane, telesne dejavnosti in mentalnih vaj upočasni ali zmanjša njeno pojavljanje. Celovita geriatrična ocena v kontekstu reševanja zdravstvenega problema omogoča ohranjanje in izboljšanje posameznikovih osnovnih funkcij, kakovosti bivanja in vrnitev v domače okolje po končanem zdravljenju. V kontekstu multimorbidnosti zagotovi ustrezno vrednotenje bolezni in bremena zdravljenja le-teh, identificira posameznikove cilje, vrednote in prioritete, omogoči kakovosten in varen predpis farmakološke terapije, ter predstavlja izhodišče za individualno prilagojen načrt zdravljenja, sledenja in ukrepov ob nenadnih spremembah zdravstvenega stanja.

V luči navedenega bomo v okviru dvodnevnega izobraževanja naslovili enega največjih izzivov starajoče se populacije − preventivo krhkosti ter s tem ohranjanje aktivnega, zdravega in samostojnega življenja tudi v pozni starosti. Obravnavali bomo nekatera področja klinične obravnave ter področja komunikacije, prehrane, telesne dejavnosti in duševnega zdravja.


Ker gre za dogodek strokovne/izobraževalne narave, snemanje vsebin ni dovoljeno.

Za dobro javno zdravje
Nalezljive bolezni

Spremljanje okužb s SARS-CoV-2 (covid-19)

Podrobno
Spanje

Prekomerna dnevna zaspanost

Podrobno
Duševno zdravje

Ne molk, ampak ukrepanje

Podrobno