NIJZ

OPOZORILO NA LAŽNE OBJAVE – Po spletu krožijo lažne objave povezane z izdelkom HEMOROCLEAR

NIJZ

Na spletu so se začeli pojavljati oglasi, ki želijo potrošnikom prodati različne izdelke za izboljšanje njihovega zdravja in počutja. V večini primerov gre za spletne strani, ki so sicer v slovenskem jeziku, vendar podjetje, ki naj bi te izdelke prodajalo, na spletni strani nima navedene nobene kontaktne številke ali naslova.

Zadnje posodobljeno: 15.01.2024
Objavljeno: 15.01.2024

Spletna stran izdelka Hemoroclear:

 

Reklamne objave, kjer se zlorablja fotografija ime Milana Kreka,  tržijo Hemoroclear kremo za hemeroide, ki naj bi bila edinstveno mazilo na osnovi naravnih sestavin z dokazanim učinkom. Oglasi se pojavljajo na družbenih omrežjih.

Lažni oglas:

 

O lažni objavi smo obvestili Tržni inšpektorat RS in Zdravniško zbornico Slovenije

Na tem mestu želimo vse potrošnike opozoriti na previdnost pri naročanju zgoraj navedenega izdelka, saj obstaja velika verjetnost, da gre za spletno prevaro, pri čemer je izredno težko oziroma praktično nemogoče ugotoviti, kdo stoji za njo. Ob tem pa še enkrat opozarjamo na previdnost pri nakupovanju preko spletnih strani, na katerih ni mogoče najti podatkov o podjetju in na katerih ni objavljenih verodostojnih kontaktnih podatkov. Več o tem, kaj vse je potrebno preveriti, predno se odločite za nakup preko spleta, pa si lahko preberete tudi na spletnih straneh »Varni na internetu«.

Za dobro javno zdravje
Čakalne dobe

Tedenska poročila o čakalnih dobah

Podrobno
Nalezljive bolezni

Spremljanje okužb s SARS-CoV-2 (covid-19)

Podrobno
Spanje

Prekomerna dnevna zaspanost

Podrobno