Regijsko srečanje koordinatorjev programa Zdravje v vrtcu
26. maja 2026 je potekalo regijsko srečanje koordinatorjev progama Zdravje v vrtcuv , ki ga koordinira NIJZ OE Novo mesto.
26. maja 2026 je potekalo regijsko srečanje koordinatorjev progama Zdravje v vrtcuv , ki ga koordinira NIJZ OE Novo mesto.
Na srečanju so koordinatorji predstavili gradiva, ki so jih v okviru rdeče niti “Male roke gradijo velika prijateljstva” razvijali skozi celo šolsko leto. Predstavilo se je 34 vrtcev. Predstavljena gradiva – od didaktičnih iger do različnih spodbujevalnih orodij – odražajo veliko mero ustvarjalnosti, inovativnosti in strokovnega znanja ter potrjujejo pomen sistematičnega dela na področju preprečevanja neželenega vedenja, kot tudi promocije zdravja na vseh nivojih.
Z namenom širjenja dobrih praks bomo didaktična gradiva vseh sodelujočih vrtcev zbrali v posebni publikaciji, ki bo na voljo sodelujočim vrtcem po vsej Sloveniji. Publikacija bo predstavljala dragocen vir idej, izkušenj in navdiha za nadaljnje izvajanje aktivnosti v okviru programa Zdravje v vrtcu.
