Za uvod v srečanje so poskrbeli učenci od 1. do 5. razreda OŠ Kobilje, ki so se nam predstavili s plesom s padalom in gledališko predstavo Volku ostrigli brke.
Letošnja rdeča nit programa je »Za varno in vključujoče šolsko okolje«. Za prvo srečanje vodij šolskih timov Zdravih šol smo pripravili dve predavanji, ki se navezujeta na letošnjo rdečo nit. Prvo predavanje se je navezovalo na problematiko medvrstniškega nasilja med mladimi in posledice tega v celotni družbi. V sklopu drugega predavanja nam je predavateljica predstavila splošne informacije o spletnem nasilju in različne oblike spletnega nasilja, ki se lahko prepletajo in stopnjujejo. Na predavanjih smo poudarili, da žrtev medvrstniškega nasilja lahko postane vsak in se seznanili kako ukrepati ob pojavu nasilja ter kakšno vlogo imajo pri tem strokovni delavci.
V nadaljevanju sta nam vodja šolskega tima in svetovalna delavka na OŠ Kobilje predstavili primer dobre prakse z naslovom »Spodbujamo dobre medosebne odnose« ter delavnice, skozi katere otroci spoznavajo pomen vrednot, načine izražanja čustev in kako zaznati stisko pri sovrstniku ter kako mu pomagati. Predstavitev sta zaključili z mislijo »Prijaznost nič ne stane, dela pa čudeže«.
Da prvega srečanja ne bi začeli preveč naporno, smo se po vseh strokovnih predavanjih, pod vodstvom vodje šolskega tima OŠ Kobilje, odpravili na kratek pohod do hriba Svetega Martina. Tam so nam predstavili zgodovino in razvoj kraja Kobilje.
Srečanje smo zaključili z novimi spoznanji in pripravljeni na nove izzive.