Komu je izobraževanje je namenjeno:
- odgovornim osebam in namestnikom odgovornih oseb za cepiva v zdravstvenih zavodih (zdravstveni dom, bolnišnica, socialnovarstveni zavod) in pri zasebnih zdravnikih
Odgovorne osebe za cepiva so odgovorne za vzpostavitev sistema dobre cepilne in skladiščne oz. distribucijske prakse na cepilnih mestih.
Odgovorne osebe za cepiva oziroma njihovi namestniki, ki se udeležijo učne delavnice na NIJZ nato z internim izobraževanjem na cepilnih mestih prenesejo pridobljeno znanje na osebe, ki v njihovih ustanovah rokujejo s cepivi.
NAMEN učne delavnice je nadgradnja znanja s področja varnega cepljenja – dobre cepilne prakse ter dobre skladiščne oziroma distribucijske prakse cepiv s poudarkom na izdelavi navodil za delo, vodenju dokumentacije, specifikaciji opreme potrebne za skladiščenje cepiv, ravnanju ob neželenih dogodkih (farmakovigilanca, zdravstvene napake, reklamacije, odstopanja, izredni dogodki, odpoklici zdravil) ter na vzpostavitvi sistema kakovosti na posameznih cepilnih mestih.
PROGRAM učne delavnice je dosegljiv na naslednji povezavi
DATUMI IN LOKACIJA UČNIH DELAVNIC:
- 4. 9. 2024 – spletna delavnica
- 10. 10. 2024 – spletna delavnica
- 14. 11. 2024 – spletna delavnica
- 5. 12. 2024- spletna delavnica
GRADIVO
Udeleženci bodo strokovno gradivo ter povezavo za prijavo na spletno delavnico prejeli po elektronski pošti.
PRIJAVA
Za prijavo na delavnico sledite spodnji povezavi. Zaradi velikega povpraševanja se lahko iz posamezne zdravstvene ustanove prijavijo maksimalno 3 udeleženci.
POTRDILO O USPEŠNO OPRAVLJENEM IZOBRAŽEVANJU
Osebe, ki bodo uspešno opravile izobraževanje bodo prejele potrdilo v skladu z določili Programa cepljenja in zaščite z zdravili.
Vabilo na učno delavnico je dosegljivo na naslednji povezavi.
Vljudno vabljeni!
dr. Marta Grgič Vitek, dr. med.,
vodja učne delavnice in predstojnica Centra za nalezljive bolezni