Moj življenjski slog
Slovenija gre v šolo 2017: Tudi z gibanjem in igro se otroci učijo
Kot so pokazale raziskave, si otroci, ki so gibalno zelo aktivni, prej in lažje zapomnijo novo snov, lažje sledijo pouku v šoli in imajo boljšo sposobnost koncentracije, poleg tega pa za šolsko delo porabijo manj časa kot drugi otroci. Vse to pa je v pomoč tudi učitelju, da lažje izvede učno snov.
Tudi igra tako vpliva na razvoj mišljenja, na pridobivanje izkušenj in znanja, na otrokovo čustveno in socialno življenje ter prispeva h govornemu razvoju. Tekom otrokovega razvoja se tudi igra postopoma spreminja in nadgrajuje.
Sodobno življenje gibanju otrok ni najbolj naklonjeno. Komunikacija med otroki zunaj šolskih klopi je danes v veliki meri omejena na klepetanje preko spleta, igranje računalniških iger in gledanje televizije. Danes so se otroci prisiljeni gibati samo toliko, kolikor to od njih zahteva šola. Nekdaj je večino prostega časa otrok zaznamovalo gibanje. Danes je gibalna dejavnost odvisna skoraj izključno od staršev in če se ti ne zavedajo njenega pomena za otrokovo zdravje, otroci ostanejo manj aktivni.
Spodnja gradiva, ki naj bodo v pomoč staršem, pedagoškim delavcem, otrokom in vsem, ki bi v življenja slovenskih otrok želeli vnesti zdrave navade.
Slovenija gre v šolo - infografika
OTROCI:
- Igra - srce
- Igra - kolesarimo varno
- Sadno zelenjavna križanka
- Igralne karte Sadje in zelenjava
- Tudi živali upoštevajo prometne predpise
- Priročnik Igranje za znanje
STARŠI:
Več o posameznih temah za starše:
Prehrana
Gibanje
Spanje
Kajenje
Duševno zdravje
UČITELJI:
- Zdrav življenjski slog srednješolcev: priročnik za učitelje
- Ko učenca strese stres
- Zdravje skozi umetnost
- Igranje za znanje