Priporočljivo je ugotoviti, kakšne situacije oziroma načini potovanja privedejo do težav in se le-tem izogniti. Če to ni mogoče, obstaja nekaj preventivnih ukrepov, s katerimi lahko pojavnost bolezni in izrazitost simptomov zmanjšamo.
- Pred odhodom se je potrebno dobro naspati in se izogniti težki hrani ter alkoholu.
- Med vožnjo je odsvetovano branje, pisanje in uporaba računalnika ter priporočeno čim več časa preživeti na svežem zraku.
- Med potovanjem je potrebno izbrati ustrezno pozicijo. V avtu je najprimerneje voziti oziroma sedeti na sovoznikovem sedežu, na letalu izberite sedež ob oknu in nad krilom, na ladji pa namestitev v osrednjem delu in centralni liniji plovila, izogibajte se zadrževanju v podpalubju. Vedno sedite obrnjeni v smeri vožnje.
- Hrana in pijača: Potrebno je vzdrževanje ustrezne hidracije s pitjem vode, uživanje majhnih in lahkih obrokov, omejitev pitja alkoholnih pijač in kofeina ter izogibanje kajenju.
- Z omejitvijo vidnih dražljajev (zaprte oči, usmerjenost pogleda v horizont), zmanjšanjem premikanja glave in ležečim položajem lahko slabost omilimo.
- V pomoč je lahko tudi preusmerjanje pozornosti in stimulacija ostalih čutov s poslušanjem glasbe, aromaterapijo, uživanjem ingverjevih bonbonov…
- Postopno izpostavljanje ponavljajočim se sprožilcem potovalne slabosti lahko sčasoma zmanjša pojavnost simptomov.